Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПАГС повернув 735 га земель оборони у державну власність

01 лютого 2023, 09:02

Північний апеляційний господарський суд залишив в силі рішення суду першої інстанції  про скасування рішення Рівненської обласної ради, яким незаконно передано під мисливські угіддя у користування громадській організації землі оборони в Рівненській області загальною площею 735,7 га.

У 2013 році Рівненська обласна рада своїм рішенням передала Рівненській обласній організації Українського товариства мисливців і рибалок мисливські угіддя площею 735,7 га у Рівненській області за рахунок земель оборони, які призначені для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил України.

Керівник Рівненської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері в інтересах держави в особі Міністерства оборони України звернувся з позовом до Господарського суду міста Києва про скасування рішення щодо передачі земельних ділянок. Суд визнав таке рішення незаконним та позовні вимоги задовольнив повністю.

Судова колегія Північного апеляційного господарського суду погодилась з висновком суду першої інстанції, що земельні ділянки надано незаконно, адже землі оборони можуть перебувати лише у державній власності та порядок їх використання встановлюється законом. До того ж, саме Міністерство оборони України як центральний орган виконавчої влади наділене повноваженнями на здійснення управління військовим майном, зокрема приймати рішення щодо зміни цільового призначення земельних ділянок, які належать до земель оборони.

Суд встановив, що матеріали справи не містять належних та допустимих доказів щодо отримання дозволів на зміну цільового призначення земельних ділянок, а також будь-яких звернень чи погоджень Міністерства оборони України на використання спірної земельної ділянки під мисливські угіддя для ведення мисливського господарства.  

За результатами розгляду справи, апеляційний господарський суд повернув у державну власність 735,7 га незаконно переданих під мисливські угіддя земель оборони.

Північний апеляційний господарський суд